Наукова діяльність

Основними напрямками наукової діяльності кафедри є:

У 2010 р. на кафедрі завершено виконання планової науково-дослідної роботи (НДР) «Фармакоекономічні аспекти і профіль фармакологічної дії на нирки кардіопротекторів метаболітної терапії (триметазидин, тіотриазолін, тіоцетам, мілдронат та ін.)». За результатами НДР оформлено завершальний науковий звіт за період з 2006 по 2010 рр. 


Виконана НДР присвячена вирішенню актуальної проблеми – розширенню показань до застосування відомих препаратів. За результатами експериментальних досліджень доведено: 

У 2015 р. на кафедрі завершено виконання чергової планової НДР «Фармацевтичні та медико-біологічні аспекти дії препаратів із антиоксидантними властивостями». У роботі вивчено ряд питань:

Тема НДР кафедри на 2016-2020 рр. - «Фармакологічне та фармакоекономічне обґрунтування застосування засобів з антиоксидантною активністю за ушкодження нирок та органів травлення» (реєстраційний номер 0116U002932). Робота продовжує попередні розробки кафедри і ставить перед колективом наступні завдання: 

Фрагментами НДР кафедри є власні дисертаційні дослідження співробітників кафедри, які виконуюються на даний час: 

За останні роки співробінтники кафедри захистили дисертаційні роботи, здобувши науковий ступінь кандидата фармацевтичних наук: 

Асистенти без наукового ступеня проводять пошукову роботу та скринінгові дослідження з метою подальшого планування та виконання кандидатських дисертацій. 


У жовтні 2007 р. у м. Чернівцях кафедра фармації спільно з кафедрою внутрішньої медицини, клінічної фармакології та професійних хвороб брала активну участь в організації та проведенні Всеукраїнської науково-практичної конференції «Підготовка клінічних провізорів в Україні: досвід, проблеми та перспективи».


Щорічно з 2012 року колектив кафедри приймає участь у організації секційного засідання "Фармакологія та фармація" Буковинського міжнародного медичного конгресу BIMCO (Bukovinian International Medical Congress).