ЗМІ про нас

18 вересня - День Фармацевта

  
 
 До Дня Фармацевта кафедрою Фармації Буковинського державного медичного університету було підготовлено статті, що були опубліковані у таких відомих місцевих газетах, як "Буковина" (номер від 17 вересня 2010 р.) та "Чернівці" (від 16 вересня 2010 р.).
В статтях розповідається про фармацію в БДМУ, наукові досягнення та становлення фармацевтичної освіти на Буковині. як на різних історичних етапах так і в перспективному майбутньому.Вперше на Буковині здійснюватиметься набір абітурієнтів за спеціальністю «Фармація»


Нова спеціальність відкривається у Буковинському державному медичному університеті. Вперше на Буковині, починаючи з нинішнього року, здійснюватиметься набір абітурієнтів за спеціальністю «Фармація».  За 65 років існування Буковинського державного медичного університету це вже 12-та за ліком спеціальність. Крім здобуття повної вищої фармацевтичної освіти, випускникам буде присвоєно кваліфікацію провІзора. На кафедрах, де навчатимуться студенти цієї спеціальності, працюють 26 докторів наук - професорів, 62 доценти – кандидати фармацевтичних та медичних наук, а також десятки асистентів. Випусковими кафедрами цієї спеціальності є кафедри фармації, медичної хімії та внутрішньої медицини. Саме на них здійснюватиметься державна атестація випускників спеціальності.


Олег ГЕРУШ, завідувач кафедри фармації БДМУ: «Ми практично охоплюємо всі рівні фармацевтичної освіти, починаючи молодшим спеціалістом та закінчуючи клінічним провізором та класичним. Тут достатня база та хороший професорсько-викладацький склад, який підготує грамотних спеціалістів, що займуть свою нішу в галузі фармації України».

До складу кафедри фармації входить навчально-виробнича аптека. Тут студенти нововідкритої спеціальності під наглядом високоосвічених фахівців здобуватимуть та закріплюватимуть отримані у процесі навчання знання та уміння. Також функціонує асистентська, де вивчатимуть технологію приготування лікарських засобів та здійснюватимуть контроль їхньої якості. Навчання відбуватимуться у спеціально обладнаних класах та кабінетах, які є у кожному навчальному корпусі медуніверситету.

Віталій ЧОРНОУС, доцент кафедри медичної хімії БДМУ:  «Не перший рік викладаємо фармацевтичну хімію, кабінети обладнані приладами на достатньому рівні. Ми будемо готувати висококласних спеціалістів, які на ринку праці будуть конкуренто здатними. Будемо раді побачити нових студентів на спеціальності «Фармація».

Навчання триватиме п’ять років, після чого випускники проходять однорічну інтернатуру. По завершенню навчання випускники спеціальності Фармація зможуть займати будь-які посади у фармацевтичній галузі – від провізора до керівника аптеки.

Петро ПРИСЯЖНЮК, декан фармацевтичного факультету БДМУ: «Ми маємо добрі традиції – вперше вченими нашого університету було здійснено органічний синтез та проведено клінічні випробовування, внаслідок яких винайдено такі засоби, як етоній та декаметоксин. Тому ми щиро запрошуємо абітурієнтів 2010 року вступати в БДМУ на фармацевтичний факультет».

Фармація в БДМУ


Джерело - ТРК-Чернівці

Підсторінки (1): sss
Comments