Акжигітов Гельфан Назарович


Акжигітов Гельфан Назарович

Асистент кафедри

 

Автобіографія

Народився 6 серпня 1949 року в м. Кадіївка Ворошиловградської (Луганської) області. В 1967 році закінчив Кадіївське медичне училище, фармацевтичне відділення. 17 липня 1967 року призначений управляючим аптекою №200 м. Красний Луч. З 10 травня 1968 року по 26 червня 1970 року проходив військову службу в Німеччині на посаді начальника аптеки ПМП в/ч 55455. В 1970 році поступив, а в 1975 році закінчив Харківський фармацевтичний інститут. Після закінчення інституту працював на різних посадах в Чернівецькій області.


Провізорська діяльність:

18.02.1975 р. по 22.06.1976 р. – Заступник завідувача ЦРА №28 м. Сокиряни Чернівецької області.

22.06.1976 р. по 12.04.1988 р. – Завідувач торгового відділу Чернівецького аптечного управління.

11.04.1988 р. по 1.02.1989 р. – Заступник начальника аптечного управління – Начальник відділу організації забезпечення аптеко управління.

01.02.1989 р. по 22.05.1997 р. – Заступник генерального директора – начальник відділу забезпечення ВО «Фармація» Чернівецького облвиконкому. ОДКП «Фармація» ОКП «Буковина-Фарм».

22.09.1997 р. по 15.06.2005 р. – Заступник начальника управління охорони здоров‘я – Начальник аптечного відділу. Єдина на Україні посада яку займав провізор в Управлінні охорони здоров‘я.

15.06.2005 р. по 29.12.2006 р. – Головний спеціаліст відділу організації медичної допомоги населенню Управління охорони здоров‘я облдержадміністрації.

01.01.2007 р. по 18.03.2009 р. – Завідувач центральної районної аптеки №17 м. Чернівці.

23.03.2009 р. по теперішній час – Завідувач відділу фармацевтичного супроводу закладів охорони здоров‘я ОКУ «Чернівецький обласний інформаційно-аналітичний центр медичної статистики, інженерно-технічного та фармацевтичного супроводу діяльності закладів охорони здоров‘я області».

Напрямки фармацевтичної діяльності окрім основного місця роботи:

Головний позаштатний спеціаліст з питань фармації Департаменту охорони здоров‘я облдержадміністрації. Член колегії ДОЗ, Член правління Громадської організації «Всеукраїнська Фармацевтична Палата».

Загальний стаж провізора – 40 років, фармацевтичний стаж – 48 років, провізор вищої категорії за спеціальністю «Організація і управління фармацією». За сумісництвом займаюсь викладацькою практикою з дисципліни «Організація та економіка фармацевтів» біля 15 років. Приймаю участь в круглих столах при підготовці нормативно-правових документів, в т.ч. Закону «Про лікарські засоби», Закону «Про фармацевтичне самоврядування», деяких Постанов КМУ та наказів МОЗ України, надаю пропозиції з різних питань фармацевтичної діяльності.

Одним з помітних досягнень, є ініціювання листів до МОЗ України, комітету Верховної Ради з питань охорони здоров‘я, Державної служби з лікарських засобів України щодо дозволу працевлаштування клінічних провізорів в аптечних закладах. Позитивне вирішення цього питання було втілене в наказі МОЗ України від 31.10.2011 р. №723, п.4.1. «Про затвердження Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з виробництва лікарських засобів, оптової, роздрібної торгівлі лікарськими засобами». З цього часу клінічні провізори мають право офіційно працювати крім лікувальних і у аптечних закладах.


Дисципліни, що викладаються:

менеджмент та маркетинг у фармації

Хобі, захоплення:

Читання книг в літературному жанрі «Детективи», туристичні подорожі по новим, ще не відвіданим місцям.

Comments