Новини‎ > ‎

Викладачі БДМУ, які носять почесне звання "Заслужений лікар України"

опубліковано 18 черв. 2012 р., 10:00 Юрий Владимирович Горюнов   [ оновлено 8 жовт. 2014 р., 09:02 користувачем Кафедра фармації ‎(Підрозділ БДМУ, Чернівці)‎ ]

Викладачі БДМУ, які носять почесне звання "Заслужений лікар України"

Професія лікаря належить до однієї з найдавніших і вважається однією з найшляхетніших. Як відомо, клятва Гіппократа була першою професійною клятвою, що стала праобразом відданості своєму обов’язку, символом служіння інтересам людини, заповіддю дбати про ближнього, як про самого себе.

Лікар у кожного свого пацієнта вкладає часточку своєї душі, іскорку свого гарячого серця і виводить із темряви хвороб на дорогу щасливого життя без недугів. Мабуть, саме гаряче серце і не дозволяє лікареві бути байдужим, бо воно змушує його завжди бути привітним і люб’язним, терпляче вислуховувати всі скарги, не лише пов’язані з хворобою, а й з нелегким життям. За порогом свого будинку лікар залишає домашні проблеми і негаразди, а до хворого несе надію на одужання. Просто така у них робота. Так велить їм їхнє серце.

Особливою відзнакою для лікаря є державна нагорода України, почесне звання Заслужений лікар України, яку призначає Президент.  Згідно з Положенням про почесні звання України від 29 червня 2001 року, це звання присвоюється лікарям установ і закладів охорони здоров'я, соціального забезпечення за значні успіхи у медичній практиці, підготовку висококваліфікованих лікарських кадрів.

Загалом в Чернівецькій області працює 74 заслужених лікарі України.

Приємно зазначити, що в Буковинському державному медичному університеті працює 13 співробітників, котрі носять почесне звання «Заслужений лікар України», а саме:

• Бачинський В.Т. (Кафедра судової медицини та медичного правознавства).
  • Тащук В.К. (Кафедра внутрішньої медицини, фізичної реабілітації та спортивної медицини)
  • Боднар Б.М. (Кафедра дитячої хірургії та отоларингології).
  • Іфтодій А.Г. (Кафедра хірургії та урології).
  • Рубленик І.М. (Кафедра травматології, ортопедії та нейрохірургії).
  • Патратій М.В. (Кафедра внутрішньої медицини).
  • Кулачек Ф.Г. (Кафедра загальної хірургії).
  • Сокол А.М. (Кафедра інфекційних хвороб та епідеміології).
  • Волошин О.І. (Кафедра пропедевтики внутрішніх хвороб).
  • Васильчишин Я.М. (Кафедра травматології, ортопедії та нейрохірургії).
  • Зінченко А.Т. (Кафедра травматології, ортопедії та нейрохірургії).
  • Струк В.І. (Кафедра терапевтичної стоматології).
  • Яцків В.В. (Кафедра хірургії).
  • Паньків В.І. (Кафедра клінічної імунології, алергології та ендокринолдолгії).

Бажаємо всім лікарям завжди нев’янучої стежини життєвого та творчого шляху. Нехай ніколи не хмариться небо вашої долі, а обраний  нелегкий шлях помножиться сторицею вдячних слів та гідною оцінкою праці. Нехай береже вас Господь!

Матеріал підготував асистент кафедри фармації БДМУ Олександр Ровінський.