Студенти БДМУ Ходою миру відзначили Міжнародний день миру

опубліковано 8 жовт. 2014 р., 09:28 Кафедра фармації ‎(Підрозділ БДМУ, Чернівці)‎Студенти БДМУ Ходою миру відзначили Міжнародний день миру

У 1986 році з ініціативи філософа-миротворця Шрі Чинмоя пройшла символічна Хода Миру.

У 1982 році у своїй резолюції Генеральна Асамблея ООН проголосила Міжнародний День миру як день глобального припинення вогню та відмови від насильства. З тих пір свято, яке відзначається 21 вересня, залучило мільйони людей, охопивши багато країн та регіонів. Цей день закликає людей не тільки замислитися про мир, а й зробити щось заради нього, у тому числі шляхом освіти та інформування громадськості.

Цього року до цієї традиції вперше долучився Буковинський державний медичний університет. Викладачі та студенти всіх факультетів несли прапори своїх країн. Студенти-іноземці, крім того, вдягли традиційні національні костюми. Вони бачили у цьому можливість для людей усіх національностей, культур та ідеологій сконцентруватися на якостях людського духу, що формують основу для встановлення міцного миру.

В Україні День миру закріплено відповідно до Указу Президента України № 100 від 5 лютого 2002 року.

Гуртом учасники прямували з вулиці О. Кобилянської до Театральної площі та роздавали перехожим інформаційні листівки та бажали миру. Завершилась Хода біля стін адміністративного корпусу медичного університету, де у блакитне небо студенти випустили повітряні кульки з символом миру та злагоди – білим голубом.

У час, коли мир для нашої Батьківщини є настільки дорогим і цінним, цей жест підкреслює прагнення до порозуміння та несе в собі заклик до консолідації нації. Всіх учасників акції та перехожих переповнювали позитивні емоції та заряд ентузіазму.

Матеріал підготували асистент кафедри гістології, цитології та ембріології Олександр Петришен та асистент кафедри фармації Олександр Ровінський

Comments